fbpx
ALK 17.020,33 -1.97% GRNT 1.398,62 0% KMB 11.890,04 -1.69% KVAS 12.000,00 0% MTUR 4.650,00 -1.06% RZUS 51,00 0% SBT 3.000,00 0% SPAZ 7.000,00 32.08% STB 1.400,00 0% STIL 135,00 0% TEL 372,00 -0.53% TKVS 5.005,00 -9% TNB 26.000,00 -2.76% TTK 1.400,00 2.94%

Информации

Што значи да се биде дел од тимот на DS Smith?

Kои сме ние? Ние сме најголемата компанија за рециклирање хартија и картон во Европа и... прочитај повеќе

Лидерот во e-банкарството – Халкбанк воведе нов производ, Онлајн кредит

Онлајн кредит е новиот производ на Халкбанк АД Скопје кој е достапен за сите приматели... прочитај повеќе

Одберете ја најдобрата финансиска понуда при носење одлука за нов дом

Доколку се двоумите дали да купите или изнајмите недвижност, размислете подетално и разгледајте ги сите... прочитај повеќе

Токсичната култура е главна причина зошто добрите вработени си одат

  Културата на работното место диктира како вработените се однесуваат, донесуваат одлуки и комуницираат едни... прочитај повеќе

DS Smith вработува во сектор продажба – Аплицирај!

Наш приоритет е вработените да се чувствуваат ценети и на сите да им обезбедиме неограничени... прочитај повеќе

Глобал Шејперс Скопје Хаб е во потрага по нови членови, аплицирај до 10 април 2022

Дали сакате да бидете дел од позитивни промени и да ја „обликувате“ заедницата преку сопствена... прочитај повеќе

Пет придобивки од штедењето во банка

Кога се мисли на инвестирање, најчесто станува збор за акции, недвижен имот, или пак странски... прочитај повеќе

Исполнете ги сите ваши итни потреби со дозволеното пречекорување на трансакциска сметка во Халкбанк

Предвремено трошење на расположливите парични средства може да му се случи на секој од нас.... прочитај повеќе

Стопанска комора на Северна Македонија започнува четири месечна програма за развој на Стартап Бизниси – Учеството е без надомест, пријавете се!

Со формирањето на Советот за унапредување на високо образование и стратешки истражувања во Стопанската комора... прочитај повеќе

Working in an international environment opens up a world of opportunities – Quipu

We are QUIPU, an international IT consultancy company which provides comprehensive end-to-end solutions for banks... прочитај повеќе

Плаќајте со апликацијата HalkPay и откријте ја нејзината супермоќ

Халкбанк АД Скопје е присутна цела деценија на македонскиот пазар и со секој производ, платформа... прочитај повеќе

Активирај супермоќ и освој супер награди – ХАЛКБАНК ја промовира новата голема наградна игра

Во новата наградна активација, ХАЛКБАНК ги повикува сите да ја отклучат својата супермоќ само со... прочитај повеќе

Промо депозит на Халкбанк – вистинската одлука за штедење

И овој октомври, во светскиот месец на штедење, Халкбанк АД Скопје го активира ПРОМО депозитот,... прочитај повеќе

Можноста за развој и унапредување на вештините во А1 Македонија е уникатна-Драгана Ѓорѓијоска

Моите почетоци во А1 Македонија… Мојата кариера во А1 ја започнав пред една година како... прочитај повеќе

Летна школа за финансиска писменост

Пријавувањето за учество на Летна школа за финансиска писменост за напредно ниво на финансиска писменост... прочитај повеќе

Месец на книги во Аплицирај.мк

Овој месец го посветуваме на читање книги и за тоа подготвивме прекрасни изненадувања за вас ... прочитај повеќе

За иновација се потребни љубопитност и храброст – Стефан Неделковски

  Моите почетоци во А1 Македонија… Моите почетоци во А1 Македонија ги паметам по топлиот... прочитај повеќе

Имам можност да работам во креативна средина која е извор на иновации – Филип Тодосов

Моите почетоци во А1 Македонија…Кариерата во А1, а и воопшто мојата кариера, ја започнав како... прочитај повеќе